משכנתא למסורבים

בשעה טובה, החלטתם לרכוש נכס, השלב הראשון הוא לגשת לבנק לקבלת הלוואה/משכנתא, אך הבנק לא אישר לכם את הבקשה – אך זה לא סוף העולם!
חשוב לדעת, ברגע שאדם פונה לקבלת משכנתא נלקחים בחשבון פרמטרים רבים אותם הבנק בוחן אך במידה ומגיעים מוכנים ניתן להימנע מסירוב משכנתא.
אז אתם שואלים למה לא קיבלתם אישור? למה אתם מסורבי משכנתא?
קודם כל הרי ברור לכולנו כי הבנק הוא גוף כלכלי למטרת רווח, וכמקובל בעסקי האשראי רשאי הבנק לסרב לבקשתכם.

הסיבות העיקריות לסירוב מוחלט לבקשה הן:

  • יחס החזר – בנק ישראל הטיל הנחייה כי יש לקחת בחשבון כל הכנסה מדווחת ולכן למשל אם אין אסמכתאות להכנסות הן לא יילקחו בחשבון. (ויש מקרים בהם העברת התשלום לא מתקבלת כ"משכורת").
  • בפרמטר זה בוחנים את סך ההכנסות, במקביל את ההוצאות הקבועות ובודקים את היכולת להחזרים.
  • אחוזי מימון – בחינת סכום ההלוואה אל מול סכום הנכס, שאינו עולה על אחוז מסוים על פי הנחיות בנק ישראל.
  • בעיות עבר – האם למבקשי ההלוואה היו בעבר בעיות של הגבלה, שיקים חוזרים, רישום BDI שלילי, במקרים כאלה אוטומטית אין אישור עקרוני למשכנתא.
  • בעיות ברישום הנכס – מקרים בהם ישנן בעיות משפטיות בקשר לנכס, כך הבנק בעצם מאבד את בטחונו לפרוע את המשכון, או נכסים בהם יש בעיות חלוקה ואין לשמאי הערכה וודאית לשווי הנכס.

אז איך בכל זאת מקבלים משכנתא למסורבים?
כאשר מקבלים סירוב מהבנק למשכנתא חשוב לבדוק שוב, האם ניצלנו את כל האפשרויות הקיימות, לכל בנק נהלים שונים וגמישות בעניין האשראי, מעוף משכן ילוו אתכם שוב ושוב בניסיון למצוא את הגורם המתאים למתן הלוואות למסורבי בנקים.
אז חבריי, אם כבר החלטתם לרכוש דירה, נכס, אחד הצעדים החשובים בחיים, אל תתפשרו ואל תתרוצצו, קחו לכם יועץ משכנתאות שידע לבצע עבורכם את הבדיקות ולמצוא את האופציה הטובה ביותר למשכנתא, הן למסורבי משכנתא והן למבקשי משכנתא.