תנאים לקבלת משכנתא

משכנתא היא הלוואה לתקופה ארוכה, לרוב מדובר גם בסכומי כסף גדולים ולכן זו הלוואה שרבים חוששים ממנה, אך כדי להקל על ההליך כדאי לקרוא קצת והכי נכון ובטוח, לפנות ליועץ משכנתאות, שמדי יום עוסק בתחום ויודע את כל הדברים החשובים כדי לעבור את התהליך בקלות והצלחה.

מה השלבים?

הגשת בקשה להלוואה וקבלת אישור עקרוני – בשלב זה ממלאים טופס בקשה להלוואה, מציניים את פרטי הנכס ( במידה ויש) – שווי נכס ושווי הלוואה שצריכים, יכולת ההחזר, הריביות וכן התנאים לקבלת האשראי.
לרוב אישור עקרוני של הבנק בעל תוקף של 12 יום, ובמקרים רבים את האישור העקרוני ניתן לקבל גם טלפונית מול מוקד הבנק, למסור את פרטי ההכנסות, את היכולת להחזר, תקופת הזמן וסכום הכסף הנדרש ולאחר בדיקה יחזרו אליכם מהבנק ויציעו לכם מסלולי משכנתא – שלרוב בשלב זה מומלצת כבר פגישה עם יועץ משכנתאות של הבנק.

אך אל לנו לשכוח כי הבנק הוא מוסד רווחי, יועץ משכנתאות של הבנק לא בהכרח מנסה להוזיל לכם את העלויות והריביות ולכן כדאי לבחור דווקא ביועץ חיצוני המכיר את כל האפשרויות והמסלולים ויבחר עבורכם את המשכנתא האופטימלית.

דבר חשוב נוסף הוא שניתן להגיש בקשה לאישור עקרוני במספר בנקים במקביל – האישור הוא אינו חתונה קתולים, הוא בסך הכל מקדם אתכם צעד אחד לקראת ההלוואה.

לאחר שעברתם בהצלחה את השלב הזה ועמדתם בתנאים לקבלת משכנתא- השלב הבא הוא פתיחת תיק הלוואה וקבלת משכנתא.
אז יש אישור עקרוני למשכנתא ואם כבר נרכשה דירה תוכלו לפנות לבנק ולפתוח תיק משכנתא, לרוב תידרשו להציג את המסמכים הבאים:
תעודת זכאות, תעודת זהות, אישורים על הכנסה, חוזה רכישת דירה, נסח רישום מקרקעין עדכני, תדפיסי עו"ש וכן מסמכים נוספים בהתאם לדרישות הבנק.

לאחר בדיקת המסמכים ואימות הפרטים שנמסרו בכדי לקבל את האישור העקרוני תוכלו לקבל את המשכנתא, להעביר אותה לתשלום על הנכס ולהתחיל לארוז למעבר דירה!

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן