קריטריונים לקבלת הלוואה בנקאית

לכל מוסד בנקאי יש תנאים ודרישות לגבי עניין ההלוואות, גם לכל מסלול הלוואה יש דרישות ותנאים שונים שהלווה צריך להתאים להם בכדי שהבנק יציע לו את המסלול. אך יחד עם זאת ניתן לזהות קריטריונים שונים בין הבנקים והגופים השונים המעניקים הלוואות , קריטריונים מרכזיים והם: מצבו הכלכלי – פיננסי של הלקוח הלווה וההיסטוריה הפיננסית שלו.

מצב כלכלי פיננסי – כדי לצמצם את רמת הסיכון של הבנק, בהתקשרות עם לקוח עסקי או פרטי, הבנקים מבצעים בחינה כוללת של המצב הפיננסי של הלקוח, מהם ההכנסות ומה ההוצאות, בחינת יכולת ההחזר כדי למנוע הפסדים לבנק.
היסטוריה פיננסית- בדיוק מאותה סיבה של צמצום סיכון, הבנק בודק את העבר הפיננסי, האם הלקוח לא עמד בעבר בהתחייבויות כלפי מלווים, האם יש ללקוח עיקולים, קנסות או חובות.

לאחר בחינת קריטריונים אלו הבנק מבצע התאמה למסלולי הלוואה שונים, למשל:

  • הלוואה שאינה צמודה למדד- הלוואה בה הריבית אינה עולה בהתאם למדד המחירים, לרוב הריבים בהלוואה מסוג זה תהיה גבוהה יחסית.
  • הלוואה צמודה למדד- נקבע מדד ריבית להלוואה ובנוסף הצמדה למדד, לרוב הריבית תעלה, ההצמדה למדד היא למדד המחירים המפורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
  • הלוואה בריבית קבועה- דומה להלוואה שאינה צמודה, מספק וודאות עבור הלווים לגבי סכום ההחזר החודשי, שכן מסכימים מראש על אחוז הריבית, אך במידה והמדד יירד, יהיה הפסד כלכלי ללווה.
  • הלוואה בריבית משתנה –נקבעות נקודות זמן ובהם הריבית משתנה, על פי גובה ריבית הפריים במשק.
  • הלוואה צמודה לפריים- הריבית להלוואה זו מושפעת מגובה הריבית בבנק ישראל וכולל השינויים החלים בה.
  • הלוואה צמוד למט"ח – הלוואה שהריבית בה צמודה למטבע חוץ, לרוב מדובר בדולר האמריקאי או ביורו האירופי.
  • משכנתא –  מסלול המאופיין בסכום הלוואה גדול, לרוב מיועד לרכישת דירה, או נכס כלשהו, הלוואה מסוג זה היא הלוואה לטווח זמן ארוך.
  • הלוואה מיידית – מוצעת אפילו על ידי חברות כרטיסי האשראי, ללא ערבים וללא בטחונות, הלוואת אקספרס בסכומים של עשרות אלפי שקלים, אפילו באינטרנט או בטלפון אך גובה הריבית לא תמיד משתלם ונקבע בהתאם למצבו הפיננסי של הלקוח ונהלי הריבית בבנק המלווה.

רוצים לדעת יותר? מתלבטים לגבי הלוואה בנקאית? צרו קשר כבר עכשיו עם צוות היועצים של מעוף משכן, אנו נבחן עבורכם את האפשרויות וביחד תחסכו אלפי שקלים.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן