פתרון למסורבי משכנתא

לקיחת משכנתא היא תהליך לא פשוט ובעצם די מורכב שאנשים מחליטים אם להיכנס אליו או לא. האם הם רוצים לרכוש דירה שבבוא העת תהיה בבעלותם או שהם מעדיפים לגור בשכירות. כאשר התשובה היא – כן, רוצים דירה בבעלותם עליהם להתחיל את התהליך של לקיחת משכנתא ואת זה עושים מול גופי המדינה – הבנקים. הבעיה היא שעלולים להיווצר מצבים שבהם אי אפשר יהיה לקחת משכנתא ויידרש פתרון למסורבי משכנתא. כאשר מדובר על מסורבי משכנתא מתכוונים לאלה שהבנקים סרבו לבקשות שלהם והסירוב הזה יכול היה להתקבל בשל שלל סיבות – חוסר אמון שאותו מבקש יעמוד בהתחייבויות ובהחזרים הנדרשים, התנהלות בעייתית בעברו בכל מה שקשור לכספים או הגדרה שלו ככזה שיש סיכון גדול שלא יחזיר את המשכנתא שקיבל.

איזה פתרון למסורבי משכנתא קיים כיום?
מי שרוצה משכנתא והוגדר כמסורב – עד היום לא יכול היה לקבל משכנתא כלל וכלל. כל הבנקים והסניפים שלהם היו חסומים בפניו, שכן ההגדרה היא הגדרה מטעם הממשלה ולא מטעמו של בנק ספציפי. כיום המצב שונה וגופים פרטיים שונים שעוסקים בכלכלה, פיננסים ושוק ההון הם הכתובת לכל אלה ומסלולי מימון והלוואות שהם מציעים מהווים בעצם פתרון למסורבי משכנתא. חברות נדל"ן, בתי השקעות, גופים שנסחרים בבורסה ועוד – כל אלה הם חברות לגיטימיות, חוקיות ומוסדרות שיש להם חופש פעולה והם יכולות לבחור איך ואיפה לנהל את הכספים שלהן. רבים מגופים אלה בוחרים להציע הלוואות או משכנתאות למסורבים.

איך מתחילים את התהליך של משכנתא למסורבים?
חשוב להיוועץ ביועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה על מנת שיכוון את הלקוח שלו אל החברה או הארגון שמציע הלוואות ומשכנתאות למסורבים. צריך לקחת בחשבון שהריבית תהיה גבוהה יותר מאשר הריבית הנהוגה בעולם המשכנתאות אך סביר להניח שלמרות זאת תהיה העסקה כדאית ואטרקטיבית עבור הלווה, בעיקר כשלנגד עיניו עומד החלום שלו שיוכל להתגשם בדמות דירה שתהיה יום אחד בבעלותו. ללא ספק פתרונות אלה מהווים גלגל הצלה עבור מי שהעבר רודף אותו, לעיתים שלא בצדק.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן