פתרון למסורבי משכנתא

בעולם הכספים והנדל"ן כאשר מדברים על פתרון למסורבי משכנתא מתכוונים לאנשים שניגשו לסניף בנק מסוים, ביקשו לקבל משכנתא לצורך רכישת דירה וקיבלו תשובה שלילית. הבנק לא נותן תשובות שליליות כל כך בקלות ולכן אם תשובה שלילית אכן ניתנה – כנראה שיש לכך סיבה. מסורבי משכנתא יכולים להיות אנשים שבעבר פשוט רגל, שפתחו נגדם תיק בהוצאה לפועל או שיש חשד (או הוכחה) למעורבות שלהם בעסקאות שונות בשוק השחור. באופן כללי – אנשים שיש בעיה עם ההתנהלות הכספית שלהם וייתכן שסכום כסף גדול שיינתן להם כהלוואה או משכנתא לא יוחזר במלואו. מכיוון שהבנקים לא יכולים לקחת את הסיכון לכך – הם מסרבים לבקשה ומותירים את הלקוחות המאוכזבים עם הרבה כאב לב.

מי יכול לסייע למסורבי משכנתא?
בעבר לא היה שום גוף חוקי ומוסדר שיכול היה לסייע לאנשים אלה. הם היו חיים עם החלום ושברו ולא הייתה להם שום אפשרות אחרת לקבל את הכסף שהם חפצים בו על מנת לקנות דירה. אות הקין על שום ההתנהלות שלהם בעבר היה נשאר לנצח ואי אפשר היה להיפטר ממנו, גם אם הם כבר השתקמו, חזרו למוטב ומתנהלים עם כספים בדרך טובה ונכונה. פתרון למסורבי משכנתא כיום ניתן על ידי גופים אחרים כמו בתי השקעות או חברות נדל"ן שונות או באופן כללי – חברות וארגונים שכחלק מתחום העיסוק שלהם יש להם גישה לסכומי כסף גדולים שהם יכולים לתת באופן זמני לאנשים שזקוקים להלוואה או משכנתא. כיום תהליכים אלה מוסדרים ומותרים לביצוע וכך מעודדת המדינה גם תחרות בין חברות אלה במתן משכנתאות למסורבים.

מסורבים או מוגבלים? המשכנתא ממתינה מעבר לפינה!
גם כאשר מוצאים פתרון למסורבי משכנתא חשוב לשים לב לחוזה שבין הלקוח לבין החברה שנותנת את הכסף, לקרוא את האותיות הקטנות ואת כל הסעיפים ובדומה למשכנתא – גם כאן מומלץ שאת הלקוח ילווה איש מקצוע מהתחום שיידע לשפט עבורו את המונחים ולהסביר לו את המשמעות של כל מספר, אחוז או נתון. כך הלקוח לא ישלם כספים לחינם.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן