סיוע למסורבי משכנתא

אף אחד לא היה רוצה לקבל תשובה שלילית לבקשה שלו למשכנתא וכך להפוך להיות מסורב משכנתא – אדם שכנראה יש לו עבר כלכלי או כספי מפוקפק, כזה שגרם לבנקים שונים שלא לקחת את הסיכון ולתת לו סכום כסף גדול כהלוואה.

אם בעבר אנשים שנחשבים למסורבי משכנתא לא היו יכולים לפנות לשום אפשרות אחרת ובעצם כאן היה נגמר החלום שלהם לדירה משלהם – הרי שכיום ניתן להשיג סיוע למסורבי משכנתא וגם הם יכולים בדרכים אחרות להשיג את הכסף הדרוש לקניית דירת החלומות שלהם.
אם הבנקים הם אלה שמכריזים על אדם כמסורב משכנתא, הרי שישנם גופים וחברות אחרים שעוסקים בתחומי ההון ויכולים להעמיד לרשות כל אדם סכום כסף גדול כהלוואה לרכישת דירה. חשוב לדעת שהריבית תהיה גבוהה יותר במסלולים אלה וייתכן שמסלולי הסילוקין יהיו שונים באופן מהותי מהמסלולים שאפשר להכיר ולקבל כיום במערכת הבנקאית המסורתית. יחד עם זאת – מי שחשוב לו לקבל משכנתא ישמח לכל פתרון שיינתן לו. חשוב מאד שלקיחת המשכנתא תהיה בצמוד ובתלות להמלצות שתתקבלנה מאיש מקצוע מהתחום, כמו יועץ משכנתאות מוסמך שמכיר את האלטרנטיבות שמוצעות שלא במסגרת הבנקים.

מה הדרך להתמודד עם סירוב למשכנתא?
באופן כללי וגורף חשוב לדעת שכדאי שכל מסלול או בקשה למשכנתא יהיו מלווים על ידי יועץ משכנתאות מוסמך ומנוסה. ברגע שמתקבלת תשובה שלילית מהבנק – הרי שהתפקיד של היועץ יקבל משנה חשיבות, שכן אז יהיה הזמן שבו הוא עצמו יצטרך למצוא את הפתרון הטוב ביותר, הפתרון שיתאים ללקוח מסורב המשכנתא שלו. הוא צריך להיות בקיא בעולם המשכנתאות וכך לדעת איזה סיוע למסורבי משכנתא קיים כיום ואיך להתחיל להניע את התהליך.

חשוב מאד שלמרות האכזבה בקבלת הסירוב – שלא להתייאש, לא לאבד תקווה אלא להמשיך בבירורים ולבדוק בדיוק מה אפשר לעשות ואיך להתמודד עם העניין. חשוב לפנות אל אנשי המקצוע שיכולים לעשות שינוי או לתת פתרון נכון ומתאים וגם במקרה הצורך – ללוות את הלקוח באותו הרעיון עד לסיומו המוצלח. ברגע שמבינים שאפשר לנסות דרכים אחרות – קל יותר למצוא את מי שיכול לסייע בכך.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן