סיבות לסירוב למשכנתא בנקאית

ישנן סיבות רבות לסירוב משכנתא ועליהן סיפרנו במאמרים שונים באתר אך כאן נרכז את הבעיות העיקריות שעשויות להשפיע על הסיכויים שלכם לקבל משכנתא.

במקרים מסוימים ניתן לקבל בכל זאת משכנתא באמצעות הבנק אך במקרים אחרים אין ברירה ויש צורך במשכנתא חוץ בנקאית.
המקרים בהם ניתן להשיג משכנתא למסורבי בנק:

  1. גיל מבוגר של הלווים – במרבית הבנקים גיל מבוגר אינו מהווה גורם לסירוב אך יש לקחת בחשבון כי עלות הביטוח משכנתא תהיה גבוהה, במקרים מיוחדים של חולי בגיל מבוגר, הנושא מורכב יותר.
  2. רישום בי די אי / BDI שלילי – למרות רישום בי די אי שלילי יש מקרים שניתן לקבל משכנתא בנקאית, הרישום אינו מחסום בלתי עקיף אך כל מקרה לגופו.
  3. תיקי הוצאה לפועל שנסגרו/ פשיטת רגל – צו של פשיטת רגל (צו הפטר) פוטר את פושט הרגל מכל אחריות כלפי חובות העבר ולכן הוא אדם רגיל וכל הזכויות תקפות כולל הזכות למשכנתא לעומת זאת אם תיקי הוצאה לפועל פתוחים – הסיכוי נמוך, אם תיקי הוצאה לפועל סגורים לרוב ניתן להשיג משכנתא אך בנקים מסוימים עשויים לערום קשיים.
  4. מוגבלים לשעבר / שיקים חוזרים – במידה וחשבונו של מבקש המשכנתא אינו מוגבל עוד ובמצב של שיקים חוזרים טרם הוגבל זכאי לקבלת משכנתא בנקאית.

מקרים בהם לא ניתן לקבל משכנתא הם למי שחשבון עדיין מוגדר כמוגבל פעיל או מוגבלים חמורים – חשבון מוגבל הוא זה שחזרו בו יותר מ10 הוראות תשלום (הו"ק או המחאות) בתוך שנה אחת.

ומוגבל חמור הוא זה שהיו לו פעמיים סימוני מוגבל בחשבון בטווח זמן של שלוש שנים – במקרים אלו שום בנק לא יעניק משכנתא ולכן הפתרון הוא רק משכנתא חוץ בנקאית.

לגבי פושטי רגל או תיקים פתוחים בהוצאה לפועל – אם נמצאים באמצע הליך, אפילו תיקים בהסדר לא יוכלו לקבל משכנתא מהבנק.
הון עצמי חסר היא סיבה נוספת לסירוב משכנתא, רגולציית הבנקים בישראל נכון לשנת 2018 דורשת 25% משווי הנכס כהון עצמי  אך למי שחסר הון עצמי ויש לו הכנסות מעל הממוצע כן ניתן למצוא פתרונות להשלמת ההון וקבלת משכנתא.

אנחנו במעוף משכן מאמינים בהתאמת משכנתא לכל לקוח בצורה פרטנית, מה שנקרא משכנתא אופטימלית לאחר בחינת ההיסטוריה הפיננסית, התאמת תמהיל המשכנתא הטוב ביותר כך שתעמדו בהחזר החודשי, ריביות נמוכות והכי חשוב – שלא תקבלו סירוב משכנתא!

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן