משכנתא מחיר למשתכן

הגרלות המחיר למשתכן נמצאות במקום מכובד בשיח הציבורי בשנים האחרונות. מדובר באפשרות לרכישת דירה ראשונה (לכאלה שאין ולא הייתה להם מעולם דירה בבעלותם) וניגשים אליה לא מעט זוגות צעירים שרואים בה הזדמנות נהדרת לרכוש דירה בהנחה משמעותית ובמחיר אטרקטיבי שיהיה להם קל יותר, באופן יחסי, לשלם. לשמחתם של הזוכים בהגרלה – כאשר ייגשו לברר פרטים אודות קבלת משכנתא מחיר למשתכן הם יגלו שגובה המימון של המשכנתא מחושב על פי ערך הדירה בשוק ולא על פי המחיר שאותו שילמו, מה שייתן להן אחוז מימון גבוה במיוחד.

אם גובה המשכנתא באופן רגיל לא עובר את רף ה- 75% כיום, הרי ש- 75% ממחיר שמלכתחילה מהווה הנחה משמעותית ממחיר הדירה הרגיל – הרי ששיעור המימון הופך בקלות להיות 90% ואפילו יותר מכך. זה היתרון של קבלת משכנתא עבור דירה שנרכשה במסגרת הגרלת המחיר למשתכן. מדובר בהקלה גדולה, שכן האחוז הנותר יהיה נמוך בהרבה ויהיה מדובר בסכום של הון ראשוני שיש סיכוי גבוה יותר שיימצא בכיסם של הזוכים בהגרלה, או שיהיה להם הרבה יותר קל לגייס.
מה כדאי לדעת על הגרלות המחיר למשתכן?
כאמור, מדובר בהגרלה כדאית מאד ובהזדמנות שאולי לא תחזור לרכוש דירה ראשונה במחיר כדאי עם הנחה גדולה. ההגרלות מתבצעות עבור פרויקטים חדשים של דיור, כלומר דירות חדשות מקבלן ולא דירות יד שנייה שכבר גרו בהן בעבר. בנוסף, ניתן כיום להירשם להגרלות המתקיימות בכל הארץ, כלומר שהנרשמים יכולים לבחור היכן בארץ הם רוצים לגור. אפשר לבחור את המקום שבו הם גרו כילדים והם יכולים גם לבחור מקום אחר לגמרי וכך לקוות להתחיל דף חדש באזור לא מוכר.

קבלת משכנתא מחיר למשתכן היא הטבה נוספת שניתנת לזוכים ומסייעת להם לסיים כמה שיותר מהר את הפעולות הבנקאיות והבירוקרטיות לקראת סיום ההתנהלות, התחלת התשלומים עבור הדירה וכמובן – הכניסה לגור בה מיד עם סיום עבודות הבנייה והכנת התשתיות הרלוונטיות. אלה רק חלק מהסיבות אשר בגינן ההגרלות מאד נפוצות ומבוקשות ואנשים רבים עוקבים אחרי הפרסומים על מנת שלא לפספס שום עדכון בנוגע להגרלות.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן