משכנתא לפושטי רגל

הליך של פשיטת רגל אינו הליך לנעים לאף צד שלוקח בו חלק, לרבות בעל העסק שנאלץ לפנות לכיוון זה – כנראה מתוך חוסר ברירה. ההליך המסודר כולל פנייה אל כונס נכסים וסיוע בהחזרת חובות ותשלומים לספקים או אנשי מקצוע שעמדו בקשר עם העסק. יחד עם זאת – מדובר במצב שלא קל להתאושש ממנו והוא משאיר את הסימנים שלו בחייו של פושט הרגל במשך שנים רבות לאחר פשיטת הרגל עצמה. ברישומים הרשמיים של המדינה מופיע שאדם זה עבר תהליך של פשיטת רגל ונתון זה עלול להיות בעוכריו בבואו לבצע פעולות כלכליות בסדר גודל גדול, כמו לקיחת משכנתא לפושטי רגל.

למרות הקושי להתאושש והדרך הארוכה לקראתה – משכנתא לפושטי רגל אינה עניין בלתי אפשרי. עצם היותו של אדם פושט רגל, ללא קשר לזמן שחלף מאז שביצע את התהליך, אינה מהווה מחסום או מכשול בפניו האפשרות שלו לרכוש דירה בעצמו. אנשים רבים כלל לא מודעים לאפשרויות אלה וחבל, שכן פשיטת הרגל לא הורסת לחלוטין את האפשרות, רק צריך לדעת מה ואיך לעשות וכמובן אל מי לפנות. ברגע שכל המידע מוצג וידוע – אפשר להמשיך בתהליך ולהגיע אל המשכנתא הנכספת.

איך פושט רגל יכול לקבל משכנתא?

המצב כיום הוא שרוב הבנקים יסרבו למתן משכנתא לפושטי רגל בעבר או בהווה. יחד עם זאת – כאשר מתקבלת תשובה שלילית היא נקודתית מסניף הבנק שנתן אותה ותמיד אפשר לנסות להגיש את הבקשה בבנק אחר או אפילו בסניף אחר של אותו הבנק. יחד עם זאת – סירוב של בנק אחד ייתכן ויגרור סירוב גם של בנק או סניף אחר. הפתרון – גופים פיננסיים חוץ בנקאיים שלא מבצעים בדיקות רקע אך מקנים את העברת הכסף בסכום ריאלי ולא גבוה ובהעמדת בטחונות או ערבים להלוואה.
משכנתא לפושטי רגל יכולה להיות מאושרת תוך מספר ימים ועצם הסירוב מהבנק אין בו כדי לומר שהבקשה החוץ בנקאית לא תאושר או תתעכב. מומלץ מאד שאת התהליך ילווה איש מקצוע מהתחום שיסביר משמעויות שונות ללקוח שלו ויסייע לקבל את ההחלטות הנכונות.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן