משכנתא לפושטי רגל

אוכלוסיית פושטי הרגל במדינה מורכבת ממספר לא קטן של אנשים שבשל נסיבות כאלה ואחרות היה להם עסק עצמאי והם הוכרזו כפושטי רגל. מצד אחד – יש כאן כישלון ואכזבה אישיים אבל מצד שני יש אמירה ברורה של פנייה לרשויות המדינה לעזרה וביצוע התהליך בצורה מוסדרת וחוקית. גם מי שסיים את התהליך של פשיטת הרגל וכונס הנכסים עלול לגלות בהמשך החיים שהוא מסומן לרעה על ידי המערכת הבנקאית ולא פשוט לו לפנות שוב אל הגופים הממלכתיים ולבקש עזרה כמו הלוואה של כסף או משכנתא לצורך רכישת דירה. אנשים אלה מסווגים כמוגבלים, כאלה שיש סיכון גדול שהכסף לא יחזור לבנק ולכן באופן אוטומטי הרבה פעמים הבקשה שלהם לא תאושר. הם יצטרכו לחפש מסלול של מתן משכנתא לפושטי רגל.

האם פושטי רגל יכולים לקבל משכנתא?
התשובה לשאלה זו אמנם חיובית אך מדובר במערכת שלמה של מוסדות וגופים רשמיים שלא שייכים לגופי המדינה והם אלה שנותנים לפושטי הרגל או לאוכלוסיות אחרות של מוגבלי חשבון בנק משכנתאות והלוואות. בעבר אנשים אלה כלל לא יכלו לקבל משכנתא ולכן כיום, גם אם התנאים שונים או שהריביות נחשבות לגבוהות יותר – לפחות הם יכולים גם לקבל הלוואה למטרות שונות בלי לעבור תחקיר כלכלי מביך וגם יכולים להגשים את החלום להיות הבעלים של דירה משלהם. בתי השקעות או חברות נדל"ן – אלה רק שתי דוגמאות לגופים שמאפשרים מתן משכנתא לפושטי רגל ולמרות שאין מדובר בבנקים או בחברות ממלכתיות – התהליך מוכר ומאושר על ידי המדינה.

אל מי פונים ומה צריך לעשות?
במידה ופושט הרגל פנה לבנק לעזרה וסורב – עליו לפנות אל אחת מהחברות שנותנות משכנתא לפושטי רגל, להציג את המצב שלו ולהסביר שמדובר בבקשה שהופנתה אל הבנק ונענתה בשלילה. בדרך כלל הוא יוזמן לפגישה ושם יוצגו בפניו האפשרויות אשר עומדות בפניו לקבל משכנתא ובכל זאת להצליח לקנות דירה. חשוב לשים לב שגם כאן מדובר בחוזה והסכם מחייבים לכל דבר ועניין ולכן אין להקל ראש בשום שלב של התהליך המורכב.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן