משכנתא למסורבים

מסורבי משכנתא הם אוכלוסייה מעניינת שכשמה כן היא – מורכבת מאנשים שהוטלו מגבלות פיננסיות על ההתנהלות הכלכלית שלהם ולכן אין הם זכאים לקבל משכנתא מהבנק לצורך רכישת דירה. בקשה או בקשות שהם הגישו לקבלת משכנתא מהבנק נענו בשלילה ויכולות להיות לכך שלל סיבות. בעבר לא היו גופים פיננסיים אחרים מלבד הבנקים שמהם אפשר היה לקבל משכנתא ומכאן שברגע שהבקשה סורבה – נסתם בעצם הגולל של אותו אדם לקבל משכנתא בכל דרך ולא הייתה לו שום אפשרות אחרת לרכוש דירה. כיום פני הדברים שונים וישנן דרכים לקבל משכנתא למסורבים בדרכים אחרות שלא קשורות באופן ישיר לבנקים.
אין זה נעים לקבל תשובה שלילית מהבנק לאחר שמגישים בקשה למשכנתא. יחד עם זאת, אי אפשר להתווכח עם השיקולים הרציונליים של הבנקים השונים, אשר נתונים לפיקוח צמוד ומוקפד וצריכים להתנהל על פי תקנות ממשלתיות שאינן גמישות. להלן כמה סיבות אשר בגינן ייתכן והבנק יסרב לאשר בקשת משכנתא לאדם זה או אחר –
• הון עצמי נמוך מהדרוש, גם באחוזי המימון הגבוהים יותר.
• הכנסות חודשיות נמוכות שהבנק לא יכול להסתכן שלא תהיינה מספיקות להחזר קבוע של המשכנתא לאורך השנים.
• מידע פיננסי שלילי שיש לאותו אדם שהצטבר עם השנים ומצביע על כך שאישור המשכנתא עלול להיות בעל סיכון גבוה.
• הסתבכות כלכלית בעבר – הלוואה שלא שולמה, חשבון בנק שהוטל עליו עיקול ועוד.

מה עושים לאחר קבלת הסירוב?
אין זה נעים לקבל מהבנק תשובה שלילית. יחד עם זאת, כיום קיימים גופים חוץ בנקאיים שלא מחויבים לפעול על פי ההנחיות שהבנקים מחויבים אליהן ולכן הם יכולים לסייע למסורבי משכנתאות לקבל בכל זאת הלוואה לצורך רכישת דירת החלומות שלהם. מדובר בגופים שפועלים, כמובן, במסגרת החוק, המנהלים שלהם בקיאים בעולם הכלכלה והפיננסיים ומכירים היטב את ההשלכות על וההשפעות של מתן משכנתאות למי שסורב על ידי הבנקים. יחד עם זאת – מדובר באפשרות היחידה שנותרה עבור אותם מסורבים ובזכות גופים אלה הם יכולים לקבל משכנתא בלי להיענש על חטאי העבר הכלכלי שלהם.
גם למסורבי המשכנתאות בבנקים יש כמה מסלולים שבהם יוכלו לקבל את ההלוואות מהגופים החוץ בנקאיים. גם אם הריבית תהיה, באופן יחסי, גבוהה יותר – עדיין יהיה להם כדאי להתנתק מהבנקים ולצאת לדרך כלכלית חדשה שתהיה פחות נוקשה והרבה יותר גמישה ותומכת. אנשים רבים זוכים לרכוש דירה משלהם בזכות אפשרויות אלה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן