משכנתא למסורבים בבנק

להיות מסורב בבנק זהו סטטוס שאף אזרח במדינה לא רוצה להיכלל בו. המשמעות היא להיות מוגבל מבחינה כלכלית, כלומר אין את האפשרות לקבל משכנתא או הלוואה וזה גם אומר שהתנהלות פיננסית קלוקלת של אותו אזרח בעבר השאירה על שמו אות קלון שכנראה ילך איתו לנצח וילווה את החיים הכלכליים שלו. עד היום קבלת משכנתא למסורבים בבנק הייתה בלתי אפשרית וכלל לא היה ניתן לעשות זאת. הבנקים הממשלתיים על כל הסניפים שלהם לא יכלו לתת אמונם באדם שבעבר התנהל לא נכון ולכן לא היו לוקחים את הסיכון לתת לאדם כזה משכנתא. גם ניסיונות להוכיח שהתקופה הפחות טובה כבר מאחוריו לא הייתה עוזרת. ומה קורה היום?

מהי בעצם משכנתא למסורבים בבנק?
צריך קודם כל להבין מה זה אומר להיות מסורב. אנשים שמוגדרים כמסורבים הם כאלה שלא עמדו בהתחייבויות כספיות שהיו להם, כאלה שהסתבכו עם השוק האפור או כאלה שעומד כנגדם תיק בהוצאה לפועל. מבחינת הבנקים הם נחשבים לכאלה שיש סיכון לתת להם כספים בהלוואות, שכן אי אפשר לדעת הם יעמדו בהתחייבויות ההחזר או לא. הבעיה היא שגם אם אותו אדם בסופו של דבר ועם הזמן שינה את דרכיו – לא ניתנת לו הזדמנות שנייה. כדי לקבל משכנתא למסורבים בבנק צריך כיום לפנות לגופים פיננסיים שאינם הבנקים הממשלתיים הרשמיים – חברות שעוסקות בשוק ההון, חברות נדל"ן ובתי השקעות.

איך לקבל משכנתא כמסורב
כאמור – גופים אחרים שהם לא הבנקים מאפשרים גם למסורבים לקבל משכנתא. מדובר בעצם בהלוואה לכל דבר ועניין, הלוואה שהמטרה שלה היא רכישת דירה. לא ייערך שום מחקר אודות המבקש והוא לא יהיה חייב להמציא מסמכים כאלה ואחרים. המחיר שהוא ישלם הוא ריבית גבוהה, יחסית, על ההחזרים, אך במידה ומדובר במי ששינה דרכיו ומתנהל כיום בדרכים ישרות וטובות וחולם לקנות דירה – הרי שזהו עבורו חבל הצלה של ממש. בזכות האפשרות הזאת שניתנת לו, שהיא חוקית, מותרת ומוסדרת – הוא יוכל להגשים את החלום ולהיות הבעלים הגאה של דירה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן