אין זה נעים לגלות לפתע שהוטלה הגבלה על חשבון הבנק האישי. יכולות להיות לכך לא מעט סיבות וברוב המקרים יהיה מדובר בהתנהלות שגויה או פסולה בעולם הכספים והכלכלה, בעבר או בהווה. במדינת ישראל יש פיקוח מחמיר שנבדקות דרכו מדי פעם הפעולות שמבצעים אזרחי המדינה על מנת לוודא שההתנהלות הכספית שלהם נכונה ונבונה. לקיחת חלק בשוק האפור, מתן המחאות ללא כיסוי או הלוואה שהתקבלה ולא סולקה עד תום – כל אלה עלולים להוביל לכך שחשבון הבנק יהיה מוגבל וכך גם בעליו. יחד עם זאת, אין זה אומר שאי אפשר לקבל במדינה שירותים בנקאיים שונים ויש את מי שמתגבר על אותה מגבלה וירצה לחזור למוטב. משכנתא למוגבלים לשעבר היא משכנתא שמתאימה למי שבעבר הייתה הגבלה על חשבון הבנק שלו וכיום כבר לא, אך ייתכן והבנקאים עדיין מערימים עליו קשיים בעת בקשת הלוואה או משכנתא.

מהי משכנתא למוגבלים לשעבר?
גם סיום התקופה הבעייתית ויציאה לדרך חדשה לא תמיד מבטיחים שהבנק יסיר את ההתוויה המוגבלת מחשבון הבנק או מאותו הלקוח. הבנקים כעת יידעו לנקוט משנה זהירות לפני שיעניקו כספים בשיעורים שונים לאותו הלקוח, שכן לא ירצו לקחת סיכון שהכספים לא יוחזרו במלואם. משכנתא למוגבלים לשעבר היא משכנתא שניתנת בדרך כלל על ידי גופים חוץ בנקאיים בתנאים שונים מאלה שניתנים ללקוחות רגילים בבנקים. גופים אלה פועלים בצורה חוקים ומוסדרת מטעם המדינה, מאפשרים לקבל משכנתאות או הלוואות ללא ביצוע בדיקת רקע אך המחיר יהיה ריבית בשיעור גבוה יחסית.
למרות זאת, משכנתא במסלול זה תהיה היחידה שמוגבל, גם לשעבר, יוכל לקבל אי פעם ולכן אם הוא חולם שתהיה לו דירה בבעלותו – הרי שגם אם הריבית נחשבת לגבוהה, יחסית, הרי שעדיין זה יהיה לו כדאי. מכיוון שגופים אלה הם גופים חוץ בנקאיים הרי שבדיקת הרקע לא תהיה רלוונטית והם מכסים את עצמם ונוקטים בעצמם במשנה זהירות על ידי קביעת הריבית הגבוהה. מדובר במסלול כדאי ורלוונטי מאד שללא ספק מגשים את חלום הבעלות על דירה עבור אזרחים רבים.

× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן