משכנתא למוגבלים בבנק

אין זה פשוט להיות בעל עבר כלכלי בעייתי במדינת ישראל. הבנקים מציבים חוקים ותקנות נוקשים מאד שצריך לעמוד בהם על מנת ליהנות, במקביל, גם מהטבות או מתן כספים כשיש בהם צורך. ישנם אזרחים שהחשבון שלהם מוגבל והם עצמם מוגדרים כמוגבלים בבנק, כלומר יש בעיה בהתנהלות שלהם, יש להם עבר של בעיות כספיות ואלה ישליכו על היחס של הבנק אליהם למשך הרבה מאד זמן. ישנם מקרים שבהם הסיווג כמוגבלים בבנק נשאר אפילו לנצח, גם אם המצב הבעייתי הסתיים וההתנהלות שלהם תקינה ונכונה. הבנק לא יעמוד לרשותם כאשר ירצו לקחת משכנתא, למשל והם ייאלצו לחפש דרכים אחרות לקבל משכנתא למוגבלים בבנק.

ממה נובעת ההגדרה של חשבון מוגבל?

הבנקים פועלים מטעם המדינה ובחסותה ועליהם לדעת שהלקוחות שלהם הם אנשים שיודעים להתנהל עם כסף, שלא פועלים בניגוד לחוק, שמכניסים לחשבון הבנק משכורת קבועה (ורצוי גבוהה ככל האפשר) ושהם עומדים בהתחייבויות הכלכליות שלהם.  מספיק פעם אחת של מעידה כדי להיות מוגדר כבעל חשבון מוגבל ולא תמיד התיוג הזה יוסר לאחר החזרה למוטב. מעידה שכזאת יכולה להיות תיק פתוח בהוצאה לפועל, מצב של לא להחזיר הלוואה עד תום או חלילה התעסקות שלילית עם אנשים או עסקים בשוק האפור. הבעיה האמיתית היא שגם אם המצב הבעייתי הסתיים לפני זמן רב – לא בטוח שהבנק יסיר את המגבלות והלקוח עדיין יצטרך לפנות ולחפש משכנתא למוגבלים בבנק.

מי נותן משכנתא למוגבלים בבנק?

בהיעדר מתן מענה מצד הבנקים – יחפשו אלה שהוגדרו כמוגבלים מקום אחר שיסכים להפקיד בידיהם כספים לצורך רכישת דירה. מקומות אחרים אלה יכולים להיות חברות או גופים שמתעסקים בכספים כמו בתי השקעות או חברות שפועלות בתחום שוק ההון. אלה בשנים האחרונות נאותים לסייע לאזרחים שלא קיבלו את המענה בבנק אך יכולים לשאת בנטל ההחזרה ולא מגיע להם להמשיך ולהיות מוגדרים כבעלי חשבון בנק מוגבל. גופים אלה לא יבצעו בדיקות רקע מעמיקות מאד ויתבססו על אמון, שאותו יגלמו במשכנתא הניתנת בריבית גבוהה יותר מהמקובל בעולם המשכנתאות.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן