משכנתא לדירה שנייה

ברגע שיש דירה לגור בה – אין זה אומר שההתעסקות בנושאי נדל"ן שונים מגיעה לקיצה, דווקא להיפך. מי שמתמודד בצורה טובה עם החזרי המשכנתא או שלא נשאר לו עוד הרבה לשלם מתחיל לחשוב על העתיד ואולי על האפשרות של רכישת דירה נוספת. למה זה טוב וכדאי? ראשית מפני שדירה נוספת יכולה להיות השקעה מצוינת במידה ומשכירים אותה. דבר נוסף בחשיבה על העתיד היא הבטחת מגורים לילדים או אפילו לנכדים. אז איך לוקחים משכנתא לדירה שנייה ומה צריך לדעת על זה? חשוב לדעת שישנן לא מעט מגבלות רגולטוריות על לקיחת משכנתא עבור דירה שנייה אך עם הידע הנכון והרחב אפשר למצוא את הדרכים להצליח בזה.

מה חשוב לדעת על משכנתא לדירה שנייה
כיום מפורסם על ידי בנק ישראל שמשכנתא עבור דירה שנייה יכולה להגיע ל- 50% מהשווי של הדירה שאותה מבקש הלווה לרכוש. מכאן, שמדובר בסכום לא נמוך של הון עצמי שהלווה צריך שיהיה ברשותו כבר בהתחלה. בתקופה הנוכחית שבה מחירי הנדל"ן גבוהים במיוחד – הרי שגם 50% הון עצמי יהיו סכום גבוה מאד שלא בטוח שיש בידיו של הלווה. הלווה יכול לקחת משכנתא לדירה שנייה בדרך והמסלולים שמוצעים במשכנתאות הרגילות, אך כל עוד הוא עדיין משלם את ההחזרים עבור המשכנתא הראשונה – הרי שהבנק עלול להערים קשיים כאלה ואחרים על התנאים שיוצגו או על גובה ההחזר החודשי. גם במשכנתא שמיועדת לרכישת דירה שנייה – עדיין הבנק צריך להגן על עצמו ולוודא החזר של כל סכום ההלוואה.

איך הכי כדאי להתמודד עם משכנתא לדירה שנייה?
לא תמיד הלווה בעצמו יכול להיות בקיא בכלל הנושאים שקשורים במשכנתא שהוא מעוניין לקחת על מנת לרכוש דירה נוספת. חשוב מאד שהוא יהיה מלווה על ידי איש מקצוע מעולם המשכנתאות שיוכל להנגיש עבורו את הנושאים השונים, יסביר לו את ההשלכות והמשמעות כפי שהם באים לידי ביטוי בחיי היומיום שלו ובמצב הכספי שלו וכך הוא יוכל לקחת החלטה מקצועית, מבוססת על מידע אמין ומדויק וכזאת שתיטיב איתו ככל האפשר.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן