משכנתא לאחר הפטר

צו הפטר הוא סיומו המיוחל של תהליך פשיטת רגל. את צו ההפטר מעניק לחייב בית המשפט המחוזי או רשם בהוצאה לפועל, על פי הגוף שליווה את התהליך וקבע את אופן החלתו. במתן הצו מתקבל בעצם האישור על כך שהחייב פרע ככל יכולתו את החובות ואין יותר נושאים שעלולים לפנות ולדרוש מכספיו. הצו מאפשר לו לצאת לדרך חדשה ובעצם לפתוח דף חדש בחייו האישיים, המשפחתיים וחשוב מכך – הכספיים. הבעיה מתחילה בכך שעברו הכלכלי הבעייתי לא נמחק לו ולבנקים קשה מאד לסלוח על עבר בעייתי, גם אם אותו אדם נקלע אליו שלא במתכוון. בערות שליליות רבות נרשמות בדירוג האשראי שלו ואחת ההשלכות לכך היא שהוא לא יוכל, בבוא העת, לקבל תשובה חיובית לבקשתו למשכנתא.
על פניו – הבנק לא ירצה לקחת את הסיכון שאדם עם עבר כספי בעייתי יקבל הלוואה בסכום כל כך גדול ואולי לא יצליח לפרוע אותו. אין ספק שעניין זה עומד בסתירה גמורה להזדמנות שאותו אדם מקבל בעצם החלתו של צו ההפטר והוא לא באמת יכול לפתוח דף חדש בחייו מכל הבחינות. אם בעבר תשובה שלילית מהבנק לבקשת המשכנתא הייתה סוף פסוק, הרי שכיום תשובה זו תכני סאת אותו אדם לקטגוריה של מסורב משכנתא והוא יצטרך לחפש פתרון אחר לקבלת הכסף. למזלו ולמזלם של אלה שחולקים איתו את אותו הגורל – כיום יש אפשרות לקבל משכנתא לאחר הפטר דרך גופים חוץ בנקאיים.

קבלת משכנתא לאחר צו הפטר
ליווי בתהליך של קבלת משכנתא עבור מי שקיבל זה מכבר צו הפטר הוא ליווי שחייב להתבצע על ידי כמה גורמים מוסמכים ומקצועיים – עורך דין, איש מקצוע מעולם הכלכלה ורצוי שיהיה גם יועץ משכנתא בתמונה. אלה יוכלו לתרום, כל אחד מתחום העיסוק שלו, את תרומתו לתהליך וכך אותו אדם שנמצא במרכז וחולם לקנות דירה – יוכל להבין בדיוק היכן הוא עומד ומה האפשרויות העומדות לרשותו. גופים חוץ בנקאיים מאפשרים לקבל כיום משכנתא נוחה שגם היא מותאמת אישית לכל לווה ולווה וכך גם אם ישנו עבר כלכלי בעייתי כמו פשיטת רגל שהסתיימה – היא לא תעמוד בדרכו של אדם לקנות את דירת חלומותיו.
חשוב מאד לדעת על אפשרות זו, שכן ישנם לא מעט אנשים שמרגישים שחרב עליהם עולמם לאחר שקיבלו תשובה שלילית מהבנק לבקשת המשכנתא שלהם וכלל לא מודעים לכך שיש דרכים אחרות שבהן יוכלו לקבל משכנתא ולקנות לעצמם דירה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן