משכנתא בימי קורונה

המציאות הנוכחית היא כזאת שאף אחד לא התמודד עם דומה לה בשנים האחרונות. הרבה מאד נושאים הפכו לבלתי יציבים או לא בטוחים, בעיקר כאשר מדובר בעניינים כספיים. אנשים רבים הפסיקו לעבוד, אם מרצון ואם מהוצאה לחל"ת בלתי נגמר ואין להם שום דרך ודאית לדעת שהכל יהיה בסדר. נשאלת השאלה החשובה – איך מתמודדים עם התחייבויות כספיות עתידיות שכבר קיימות אך אין איך לכסות אותן או לשלם עבורן? הנושא של התמודדות עם החזר משכנתא בימי קורונה הפך לנושא שמדובר באופן יומיומי ומטבע הדברים נוגע להרבה מאד אזרחים במדינה. הפתרונות המוצעים כרגע על ידי הגופים הפיננסיים קשורים בדחיית התשלומים ובמקרים מסוימים גם בהפחתת שיעור הריבית.

המשמעות של תשלומי משכנתא בימי קורונה
אין זה פשוט לשלם משכנתא, גם כאשר עובדים כרגיל והמשכורת נכנסת לחשבון הבנק ללא הפרעה. מדובר בתשלום קבוע וחודשי של כמה אלפי שקלים וללא ספק הרבה יותר מסובך המצב אם לא עובדים וכלל לא מקבלים שכר. המדינה ניסתה לסייע למחזירי המשכנתא, שכן אי אפשר להתעלם מהמצב של תשלום סכום כסך גבוה כשאין הכנסות מעבודה וההצעות שיש כיום הן דחיית התשלומים (שיכולה לסייע רק באופן נקודתי, שכן בסופו של דבר מדובר בדחייה שיגיע המועד לשלם את היתרה), הפחתת שיעור הריבית (שגם כן מהווה פתרון חלקי בלבד, שהרי הריבית אינה חלק הארי של ההחזר החודשי) או פריסה ארוכה יותר של התשלומים והפחתת הסכום החודשי (מומחים טוענים שיש בכך העלאה של הסכום הכולל לתשלום). מכאן שהנושא של משכנתא בימי קורונה הוא נושא מאתגר שיש לו הרבה השלכות, בעיות ונושאים שיש לטפל בהם.

מה לעשות כדי למצוא פתרון?
באופן גורף הוצעו על ידי המדינה כמה פתרונות או רעיונות שמחזירי המשכנתא אמורים לבדוק האם נכונים ומתאימים להם. לצורך כך יש לפנות אל הגוף שמולו מתנהלים החזרי המשכנתא – סניפי הבנקים או גופי הון אחרים ולבדוק כל מקרה לגופו. יתכן מאד ולגופים אלה יהיו רעיונות נוספים שיכולים לסייע ללקוחות שלהם לצלוח בצורה טובה יותר את התקופה המאתגרת.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן