מסורבי משכנתא

משכנתא היא הלוואה שניתנת לאדם לצורך של קניית דירה ומומחים מעריכים שבשל הסכום הגבוה הנדרש לקנייתן של דירות – משכנתא היא סכום הכסף הגבוה ביותר שאותו אדם אי פעם יתעסק איתו. על מנת להבין שאפשר לסמוך על אותו מבקש ולהפקיד בידיו סכום כסף כל כך גבוה – צריך הבנק לבצע אי אילו בדיקות רקע ובחינה של דירוגי אשראי, זאת כדי להעריך האם יש איזשהו סיכון שהוא לא יוכל לעמוד בהחזרים ולסלק את המשכנתא במלואה. במידה ויש חשש לסיכון שכזה – הבנק ייתן תשובה שלילית לבקשת המשכנתא ואנשים שמקבלים תשובה שלילית מסווגים בתור מסורבי משכנתא, כלומר הבנק מתייג אותם ככאלה שיש מהם סיכון.

מה המשמעות של להיות מסורבי משכנתא?

הבעיה בסיווג של המסורבים היא שהיא גורפת לכל הבנקים. מכיוון שהבנקים הם גופים פיננסיים שפועלים בחסות המדינה ומטעמה – הרי ששום בנק (ושום סניף) לא יוכלו לאשר ללקוח מה שבנק או סניף אחר לא אישרו, בעיקר אם מדובר בסיכון של אי החזרת משכנתא שהיא הרבה מאד כסף. ברגע שבנק אחד סיווג את המבקש כמסורב משכנתא – אין לו טעם בכלל לפנות לבנקים או סניפים אחרים ולבקש. עומדת בפניו אחת משתי אפשרויות – לפנות לכיוון של מתן משכנתא למי שהוגדר בתור מסורבי משכנתא או לוותר לחלוטין על השאיפה והחלום לרכוש דירה ולהמשיך לגור בשכירות או בשותפות.

איך בכל זאת לקבל משכנתא?

כיום ישנה אפשרות של קבלת משכנתא מגופים כלכליים אחרים במדינה, כמו בתי השקעות, חברות הון או חברות נדל"ן. אלה מגלגלים סכומי כסף גדולים ויכולים לסייע לאלה שהבנקים סגרו בפניהן את דלתותיהם. בדיקות הרקע לא תהיינה מעמיקות מדי ויתכן שהריבית תהיה יחסית גבוהה יותר, אך אם בעיניו של מבקש המשכנתא הסירוב של הבנק ניתן ללא מחשבה מעמיקה או בשל סיבות שאינן צודקות או הוגנות – הרי שתהיה לו אפשרות אחרת לקבל את הכסף ועליו להתרכז בכך. לאנשים רבים יש את החלום שתהיה דירה בבעלותם והאפשרויות החדשות העומדות בפניהם של מסורבי הבנקים פותחות תקווה חדשה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן