מסורבי משכנתא

המעמד של קבלת תשובה שלילית על בקשה למשכנתא הוא מעמד קשה, מאכזב וכזה שיש בו הרבה עוגמת נפש. יש שיאמרו – סטירת לחי לאגו והודאה של גוף רשמי על כך שלאותו אדם שסורב עלולה להיות בעיה להחזיר את המשכנתא. מכיוון שהמשכנתא היא הלוואה של סכום כסף גדול מאד – הרי שהבנק מעמיד את עצמו בסיכון כאשר הוא מאשר משכנתא לכל אחד מהלקוחות שמבקשים ומכאן גם נקבעים גובה הריבית ורמת הסיכון להפסקת ההחזר. במצבים קיצוניים יסרב הבנק ואותו לקוח יחפש אפשרות אחרת, בהיותו מתויג בתור אחד מתוך הרבה מסורבי משכנתא. האם יש לו מה לעשות? האם עליו לוותר על החלום לרכוש דירה? לא בהכרח!

מה לעשות לאחר קבלת הסירוב?
לאחר שסניף מסוים של הבנק נתן תשובה שלילית לבקשת המשכנתא – אין טעם לפנות לבנק אחר וגם לא לסניף אחר של אותו הבנק. גופים פיננסיים הפועלים מטעם המדינה מקושרים במערכות התקשורת ביניהם ואם אחד מהם לא אישר בקשת משכנתא – כך יעזו גם כל השאר. מכאן שהאפשרות לקבל את המשכנתא המיוחלת עוברת לגופים שכן מקבלים מסורבי משכנתא ומאפשרים להם לרכוש דירה – בתי השקעות, חברות ביטוח או גופים פיננסיים חוץ בנקאיים אחרים. אלה הפכו בשנים האחרונות לפתרון מצין למסורבי המשכנתאות וגם מסלולי המשכנתא שלהם לא זהים לאלה המוצעים על ידי הבנקים – אין ספק שכדאי לבחון לעומק את ההצעות מהם על מנת לקבל את ההחלטה אם להגשים דרכם את חלום רכישת הדירה או להמשיך ולבחון אפשרויות נוספות.

סירוב למשכנתא זה לא סוף העולם!
לאחר שמתגברים על האכזבה חשוב להתעשת ולחזור להיות עניינים. אפשר וכדאי לקבוע פגישה עם אנשי מקצוע מעולם הכספים החוץ בנקאי על מנת לבחון את האפשרות של מענה מתאים לאוכלוסייה של מסורבי משכנתא. בחינת גובה הריבית, גובה המשכנתא, אופן ההחזר ותנאים נוספים שישפיעו על ההתנהלות הכלכלית מעתה ועד לסילוק המשכנתא. חשוב לבחון לעומק כל הצעה והצעה, להשוות בין הצעות שונות וכך להחליט איך להמשיך בדרך אל הבעלות על דירה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן