מסורבי משכנתא

כאשר מדברים על תחום הכלכלה והכספים במדינה אי אפשר שלא להתייחס לאוכלוסייה מיוחדת שנחשבת לכזאת בעלת מצוקה גדולה – מסורבי משכנתא. מדובר באנשים שחולמים לרכוש דירה משל עצמם, הגישו את הבקשה לבנק זה או אחר אך קיבלו ממנו תשובה שלילית. הרבה מאד עוגמת נפש מגיעה עם התשובה השלילית הזאת, שכן אנשים אלה חשים שאין להם שום סיכוי לקבל את ההלוואה הנכספת שבזכותה יוכלו לרכוש דירה משלהם. עד לפני כמה שנים לא הייתה לאנשים אלה שום דרך אחרת לקבל הלוואה לרכישת דירה והם גם לא יכלו לפנות לבנק אחר או לסניף אחר.
בשנים האחרונות חלו שינויים בעולם הכספים במדינה וגם במדינות אחרות בעולם. בזכות שינויים אלה הוקמו גופים שונים שמתעסקים בכספים והשקעות ויכולים לתת למסורבי המשכנתאות הלוואות על מנת לקנות דירה, במסלול שעוקף בעצם את הבנקים. מדובר בתהליך חוקי, מוסדר ומותר ועבור אותם מסורבים אין ספק שמדובר בהצלה של ממש. כעת, בזכות גופים אלה הם יכולים להגשים את החלום ולקנות את הדירה שהם לוטשים אליה עיניים עבורם ועבור בני המשפחה שלהם.

תהליך קבלת משכנתא למסורבים
בדרך כלל הפנייה הראשונה של כל אדם שמעוניין במשכנתא תהיה לאחד מסניפי הבנק שהוא מכיר או ממוקמים בקרבת מקום המגורים שלו. הבעיה היא שלאחר שהוא מקבל תשובה שלילית – מידע זה עובר באופן גורף לכל הבנקים ולכל הסניפים, כך שאין הוא יכול להתחמק מהמידע הזה ולפנות לבנק אחר או לסניף אחר של אותו בנק. ברגע שמתקבל תשובה שלילית – היא הופכת מיד לגורפת. עם האכזבה ועוגמת הנפש שהוא חש, ועם חלום הדירה שהוא מרגיש שהולך ומתרחק ממנו – הוא מחפש דרכים אחרות לקבל את מבוקשו. לשמחתו – יש לו כיום אפשרות אלטרנטיבית.
גופים חוץ בנקאיים העוסקים בדרך כלל בהלוואות והשקעות בשוק ההון יכולים לתת משכנתאות או הלוואות לאנשים במסלול שאינו קשור לדירוג האשראי הרשמי ולא מתבסס על ההיסטוריה הכלכלית שלהם. גופים אלה מתבססים על ההווה, על כושר ההשתכרות ולא מתעניינים בעבר הפיננסי. גם אם הריבית תהיה גבוהה יותר – עדיין יהיה עדיף וכדאי למסורבים לקחת משכנתא בדרך זו וכך להצליח להגשים את החלום לקנות דירה משלהם בלי להיות תלויים בחסדי הבנקים. מדובר בבשורה גדולה מאד וגם בתקווה שהמדינה מבינה שצריך להציע אלטרנטיבות למי שמעוניין במסלולי הלוואה או משכנתא אחרים מאלה של הבנקים.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן