מילון מונחים משכנתא

מילון הוא הכתובת הראשונה לפנות אליה כאשר צריך לברר את הפירושים והמשמעויות של ביטויים ומושגים שלא מכירים. כך גם בתחומים מקצועיים שונים. מי שלא מכיר את עולם הכספים והמשכנתאות (ובעיקר את הקשר ההדוק ביניהם) צריך לחפש מילון משכנתא בשלב הראשון של התחלת הבירורים לפני הפנייה אל סניף הבנק. במילון שכזה אפשר יהיה לקבל מושג ראשוני אודות המילים, הביטויים והמושגים השגורים בשפה וכך אט אט להבין משמעויות שונות שיש להן השלכות שונות על התהליך של לקיחת משכנתא. כמו בכל תחום שיש בו ידע מועט או חלקי – חשוב מאד לשכור את השירות של יועץ מקצועי שבקיא בתחום וחי אותו על בסיס יומיומי וכך יהיה מי שיידע בדיוק איך להנחות את הלקוח בתהליך.

איך יעזור מילון משכנתא בתהליך?
כאמור – בכל תחום חדש שנכנסים אליו צריך להתחיל בקטן וללמוד אודות המושגים או המילים שקשורים בו. אמנם מילון משכנתא ייתן רק את המושג הראשוני ואי אפשר יהיה ממנו להבין לעומק את ההשלכות על הלקוח אבל אפשר יהיה להבין יותר טוב את המושגים שידברו עליהם בעת פגישה עם נציג הבנק. גם לקוח ששכר את השירותים של יועץ משכנתאות מוסמך ומקצועי ישמח להבין קצת יותר על מה מדברים אנשי המקצוע שסביבו ויהיה לו קל יותר לקחת חלק פעיל בשיח. בלא מעט מקרים נציגי הבנק מנצלים לרעה את חוסר הידע של הלקוחות שאין להם בקיאות מעמיקה בעולם המשכנתאות אך כשיעמוד מולם לקוח שמבין את המושגים ויש לו הבנה, גם אם שטחית – אי אפשר יהיה להתעלם ממנו.

מילון משכנתאות – הצעד הראשון!
חשוב מאד לעיין במילון כזה כבר בשלבים הראשונים של התהליך ולהבין מהם מסלולי הסילוקין הקיימים כיום ומה ההבדלים ביניהם (קרן שווה, שפיצר), מה המשמעות של הריבית במשק, מושגים פיננסיים כמו הצמדה למדד, מטבח חוץ והיחס שבין הקרן לריבית. כל אלה יוסברו במילון נוח שייתן ללקוח את המושג שדרוש לו כבסיס ראשוני לכניסה לעולם חדש של מספרים וחישובים מאתגרים ומורכבים.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן