מיחזור משכנתא

כשלוקחים משכנתא, מתחייבים לרוב להמון שנים, כי בדיוק ברגע הנתון עם רכישת הנכס ההוצאות הן רבות ומנסים להקל על ידי כך שפורסים את תשלומי המשכנתא ל25 או 30 שנה ואז ההחזר החודשי נמוך יחסית. אך במרוצת השנים מחליפים עבודות, חוסכים, משדרגים את הנכס ויש צורך בשינוי תנאי והחזר המשכנתא ולפעמים גם בסכום המשכנתא – במצב כזה כדאי לבצע מחזור משכנתא.

מה זה מחזור משכנתא?

מחזור הלוואת משכנתא הוא בעצם הליך בו מסלקים את יתרת ההלוואה הישנה ומקימים הלוואת משכנתא חדשה, תנאים שונים, סכום ופריסת תשלומים שונים.

חשוב לדעת, בעת לקיחת משכנתא לוודא אם קיימת האפשרות למחזור משכנתא ובאילו תנאים, מחזור משכנתא הוא הליך שיכול לחסוך לכם אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים.

ישנם מקרים הפוכים בהם ההחזר החודשי גבוה ואינכם מצליחים לעמוד בו ומחליטים להאריך את פריסת התשלומים שנבחרה, גם הליך זה הוא מחזור משכנתא.

לפני שממהרים לעשות את ההליך כדאי לבדוק טוב, לפעמים ישנו קנס על סגירת משכנתא ישנה בטרם המועד, מה העלויות להקמה חדשה, יש לחשב את כל המרכיבים בהליך.

ולכן, מומלץ להעזר ביועץ משכנתא, כזה שאין לו אינטרס כמו יועץ המשכנתאות של הבנק שדואג לרווחי הבנק, יועץ משכנתאות חיצוני יבצע עבורכם את הבדיקות, יעשה השוואה בין מסלולי משכנתא שונים וכן יציג לכם את כל האפשרויות בצורה ברורה ופשוטה ולא בשפה פיננסית מסובכת.

מתי כדאי למחזר הלוואת משכנתא?

  1. כאשר ישנם שינויים בפרמטרים כלכליים כמו למשל שינויי ריבית, ירידה של שער הדולר או מדד המחירים לצרכן, למשל כאשר הריבית במשק יורדת בצורה משמעותית מהריבית הקיימת בהלוואת המשכנתא, כדאי לשקול מחזור משכנתא.
  2. ירידה או העלאה בהכנסות – אם יש עלייה ברמת השכר או סכום כסף שמתקבל, כדאי לקצר את משך התשלומים ולחסוך את הריביות לאורך שנים או במידה ויש ירידה בהכנסה כדאי להקטין את סכום ההחזר החודשה ולהגדיל את התקופה.

חשוב מאוד לבדוק את העמלות וההוצאות הכרוכות בהליך – מרכיב חשוב מאוד בכדאיות הליך מחזור משכנתא.

ניתן למצוא מגוון רחב של מחשבוני משכנתא באינטרנט אך הכי נכון לפנות ליועץ משכנתא ולא להתבסס על אלגוריתמים שהוגדרו ואולי לא נכונים ליום החישוב שלכם, יועץ יעשה את הבדיקה און ליין ובהתאמה רלוונטית עבורכם.

פנו עוד היום ליועצים של מעוף משכן לבדיקת כדאיות מחזור המשכנתא שלכם.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן