מיחזור משכנתא

כשמחליטים לקחת משכנתא על מנת לקנות דירה יש הרבה מאד מה לדעת, להבין ולבדוק. עולם שלם של מונחים ומושגים, מספרים ואפילו עדכונים שקשורים למהדורת החדשות ולמצב השוק בכל רחבי העולם. מדובר בהלוואה של סכום כסף בלתי נתפס שהבנק מעמיד לטובת הלקוחות שלו כדי שיוכלו להגשים את החלום לקנות דירה ומנגד – עליו לבטח את עצמו מפני כל צרה שלא תהיה. יחד עם זאת, מכיוון שהחזר המשכנתא מתבצע לאורך הרבה מאד זמן – ייתכן שנתונים שעליהם התבססו אנשי המקצוע כאשר קבעו סעיפים שונים במשכנתא עצמה כבר לא יהיו אקטואליים ורלוונטיים או שהם יהפכו להיות כאלה שנחשבים פחות לטובתו של הלווה. מסיבה זו מדי כמה שנים ניתן לבחון שוב לעומק את התנאים והמספרים בתהליך שמכונה מחזור משכנתא.

מהו תהליך מחזור המשכנתא?
מדי כמה שנים יהיה זה רעיון טוב לבחון שוב לעומק את תנודות בעולם הנדל"ן, את הריבית במשק, את יחסי ההמרה של מטבעות החוץ או המדדים השונים שלוקחים חלק פעיל בשוק ההון ומשפיעים על מחירי המוצרים וכמובן על המשכנתאות. ייתכן מאד והבדיקה המעמיקה תגלה ששינוי מסלול המשכנתא מעתה ואילך יהיה זול יותר ללקוח עד כדי חסכון של אלפי שקלים במצטבר ואף יותר מכך! מחזור משכנתא חייב להתבצע בליווי של איש מקצוע או חברה מקצועית שעוסקים בתחום זה על מנת לבחון את כל הפרמטרים, הנתונים והמדדים שמשפיעים על המשכנתא וימשיכו להשפיע גם בעתיד. ייתכן שבהמשך יהיה כדאי לבצע את מחזור המשכנתא פעם נוספת וכך להביא לידי חסכון משמעותי נוסף.

לא אומרים לא למחזור המשכנתא!
כיום כבר ידוע מתי בערך יהיה כדאי לבצע את תהליך המחזור של המשכנתא ואכן בכל מסלול החזרה קיים חלו הזדמנויות שבו יכול הלקוח לבקש לעשות זאת. מחזור משכנתא חייב להתבצע תוך ראיית הלקוח באופן ברור ועל מנת לוודא שהוא לא ישלם כספים לחינם, שכן החזרי המשכנתא לבדם נחשבים לסכומים גבוהים מאד ובסופו של דבר סכום ההחזרים עולה על סכום ההלוואה עצמה. כך לפחות יכול הלקוח לוודא שהוא משלם כמה שפחות.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן