מחזור משכנתא

כאשר לוקחים משכנתא מתחילים בעצם מערכת יחסים פיננסית עם סניף הבנק למשך הרבה מאד שנים. המסלול של החזרי המשכנתא נבחר בקפידה על בסיס נושאים שונים בכלכלה שנכונים גם ברמת המדינה שחיים בה וגם על בסיס כושר ההשתכרות וההכנסות של אותו לקוח שלקח את המשכנתא. יחד עם זאת, אי אפשר לדעת מה יקרה עוד חמש, עשר או יותר שנים ולא בהכרח מה שנקבע והוחלט היום יהיה נכון וכדאי גם אז. במקרים כאלה נכנס לתמונה תהליך של מחזור משכנתא. הכוונה היא קביעת חלון זמן מראש שבו אפשר יהיה לבחון שוב לעומק האם הנתונים הפיננסיים עדיין נכונים ועדכניים או שמא אפשר ועדיף לבצע שינויים בתמהיל המסלול על מנת להפוך אותו למשתלם יותר עבור הלקוח.

איך מבצעים מחזור משכנתא?
את תהליך המחזור חשוב לבצע עם אנשי מקצוע צמודים שיש להם ידע וניסיון רבים ככל האפשר בעולם המשכנתאות. כמובן שגם נציגים של סניף הבנק חייבים לקחת חלק בתהליך הזה, על מנת לוודא שאפשר לבצע שינויים שהבנק מוכן לאשר אותם. במסגרת הבחינה המעמיקה ייבדק האם הריבית שנקבעה נכונה וכדאית עדיין, האם היו שינויים שונים בחקיקה בנושא משכנתאות אשר משפיעים ישירות על ההחזר החודשי של הלקוח והמטרה הברורה היא לבדוק האם שינויים שאפשר לבצע במסלול שלו עשויים להקל עליו ו/או לגרום לכך שבחישוב הסופי הוא יחסוך כסף וישלם לבנק פחות. מדובר באמנם בתהליך שאורך קצת זמן ויש עליו תשלום של כמה אלפי שקלים אך הוא נחשב לכדאי ומומלץ מאד בראייה לטווח הארוך.

מחזור משכנתא – רק בליווי צמוד של אנשי מקצוע!
רק מי שבקיא בעולם הכלכלה והמשכנתאות יכול ללוות תהליך של מחזור המשכנתא לרמה של בדיקת כדאיות לבצע שינויים מהותיים. הלקוח בעצמו, אם אין הוא בקיא בעולם הזה לא יוכל לבד לבצע ניתוח מעמיק או להבין את המשמעות של נתונים פיננסיים כאלה ואחרים. יועצי משכנתאות חייבים להתייצב לימין הלקוחות שלהם ולסייע לשמור על האינטרסים שלהם גם במקרים שבהם נציגי הבנק נכונים לבוא לקראת הלקוח.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן