מחזור משכנתא

משכנתא היא סכום כסף עצום שמקבל לידיו לקוח של בנק או גוף כלכלי לצורך אחד ויחיד והוא רכישת דירה. ברוב המקרים התהליך של בקשה ואישור של משכנתא יהיה ההתעסקות של אותו אדם עם סכום כסף כל כך גדול ולכן יש הרבה התעסקות לקראתו והרבה מה לדעת אודותיו. ברוב המקרים הנתונים, המספרים והמידע אינם פשוטים להבנה ולכן חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע שמבינים בתחום ובקיאים בו. אחד המושגים החשובים שכדאי לדעת שקיימים הוא מחזור משכנתא. מדובר בבחינה מעמיקה ויסודית של כל תנאי המשכנתא כפי שניתנו בשעתם, על מנת לנסות ולהוזיל את העלויות עבור הלקוח המשלם. כיום מקובל מאד לעשות זאת אחת לכמה שנים.

מתי עושים מחזור משכנתא ולמה זה מומלץ?
כשלוקחים משכנתא יש הרבה נתונים כלכליים להתבסס עליהם – המצב האישי והמשפחתי, רמת ההכנסות וההוצאות, המצב הבריאותי ואפילו נושאים שקשורים לכלכלה הלאומית או העולמית. כאמור – כל אלה נכונים ורלוונטיים בשעתם, אך מכיוון שאת החזר המשכנתא ישלם הלקוח במשך הרבה מאד שנים – הרי שבהחלט יכולים להיות שינויים מרחיקי לכת באותם נתונים שעליהם התבססה המשכנתא שהותאמה לו. ייתכן מאד ששינוי מסלול ההחזר או שיעור הריבית יחסכו לו סכומי כסף רבים לאורך הזמן ולשם כך בדיוק יש את הבדיקה של מחזור המשכנתא. גם אם נדמה שמדובר בסכומים קטנים של עשרות או מאיות האחוז, הרי שבחישוב לאורך הרבה מאד זמן יצטבר סכום כסף גדול שהלקוח יכול לחסוך.

איך מבצעים את מחזור המשכנתא?
ברוב מסלולי ההחזרים קיימים חלונות הזדמנויות שבהם אפשר לבחון מחדש את התנאים שניתנו ללקוח, לבדוק שוב האם הם מתאימים, נכונים ורלוונטיים וכך לקבל את ההחלטות המתאימות – האם ההחזר נשאר בעינו ללא שינוי או שמא כדאי לבצע שינויים שבסופו של דבר יכולים לחסוך ללקוח הרבה מאד כסף. חשוב לדעת שאמנם השירות כרוך בתשלום לגופים השונים אך בהסתכלות רחבה של הסכום הכולל עדיין יהיה ללקוח חסכון משמעותי בתשלום עבור הדירה שלו והמחזור יתברר כנכון וכדאי מאד.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן