מהי משכנתא למסורבים?

משכנתא למסורבים
מי שמוגדר כמסורב משכנתא עלול להיתקל בכל מיני קשיים בבואו להיות בקשר כלשהו עם גופים רשמיים במדינה בתחום הבנקאות, הכספים והכלכלה. המשמעות היא שיש סימון אודות אותו אדם, על כך שהייתה בעברו (או קיימת בהווה שלו) התנהלות כלכלית לא תקינה ובשל כך ישנם לא מעט שירותים שאין הוא יכול או זכאי לקבל מהמדינה. המשמעות, בין היתר, היא שהוא לא יכול לבקש (ולקבל) הלוואות או משכנתאות וללא ספק הוא יכול למצוא את עצמו במצבים בעייתיים. אם בעבר לא הייתה שום אלטרנטיבה אחרת, הרי שכיום ישנם גופים פיננסיים שמסייעים רבות ונותנים משכנתא למסורבים.

מהי משכנתא למסורבים?
אותם מסורבים יכולים כאלה שפתוח נגדם תיק בהוצאה לפועל, ייתכן והם לא עמדו בהחזרי הלוואה או משכנתא בעבר ולכן הם מסומנים. המשמעות המיידית היא שגופי הכספים במדינה לא ייקחו את הסיכון ולא יסמכו עליהם ולכן לא תתאפשר להם לקיחת משכנתא בדרך המקובלת מהבנקים, שכן מדובר בסיכון סכום כסף גבוה מאד. משכנתא למסורבים, אם כך, היא משכנתא שאותם מסורבים יכולים לקבל דרך גופים פיננסים אחרים, ללא בדיקת רקע או בחינת דירוג אשראי, ללא התעמקות בעברו הפיננסי של אותו מבקש וללא הערמת קשיים. דבר חשוב לדעת הוא שהריבית תהיה יחסית גבוהה לשוק המשכנתאות, שכן גם גוף זה צריך לבטח את עצמו אל מול סכום הכסף הגבוה שהוא מעמיד לטובת הלקוח שלו.

מי נותן משכנתאות למסורבים?
מי שמאפשר למסורבים לקבל משכנתאות או הלוואות הם גופים פיננסיים חוץ בנקאיים פרטיים – חברות ביטוח או בתי השקעות וגם חברות ששמו להן למטרה לנצל את ההון שלהן לסיוע לאוכלוסיות שמתקשות לקבל שירותים כאחד האדם. בעבר אפשרות זו לא הייתה קיימת ואילו כיום הרבה יותר קל גם לקבל מענה וגם להגשים את החלום של רכישת דירה באמצעות משכנתא שמקבלים בדרך מוסדרת, מוכרת וחוקית. אין ספק שיש בזה הקלה גדולה מאד עבור לא מעט אנשים שמסתמכים על שירותים אלה ובלעדיהם לא הייתה להם שום אפשרות אחרת.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן