יועץ משכנתאות

יותר ויותר אנשים בשנים האחרונות לא מתחילים את תהליך לקיחת המשכנתא ללא ליווי מקצועי צמוד של יועץ משכנתאות. אנשים אלה מבינים שבנושא כל כך חשוב ומהותי, שבו סכום גדול מאד של כסף עומד ללוות אותם למשך לא מעט שנים מהחיים שלהם – אי אפשר לקבל החלטות לבד וצריך סיוע ועזרה ממי שבקיא בתחום, מבין את המשמעויות של הביטויים השגורים בשפה המקצועית והחשוב מכל – יידע להסביר ללקוח בשפה עממית ופשוטה מה ההשלכות לאורך שנים של כל מספר או נתון שיופיע בהצעות השונות שיקבל.

בתהליך לקיחת המשכנתא מעורבים כמה וכמה גופים ואנשי מקצוע – בנקים, חברות ביטוח, עורכי דין ורשויות שונות מטעם המדינה. כאשר ניצב אזרח מול כל הגופים האלה – הוא עלול להיות חסר ביטחון או לחוש שהוא נמצא בעמדת נחיתות, שכן לא תמיד מידע שיימסר לו על ידי אנשי המקצוע אכן יהיה לטובתו במאת האחוזים. גופים אלה ירצו להרוויח בתהליך ולעיתים קרובות יבוא רווח זה על חשבון האזרח הקטן. הפתרון – יועץ משכנתאות שיידע להגן על האינטרסים של הלקוח ויידע לייצג אותו מול אותם גופים ואנשי מקצוע.

איך יעזור יועץ משכנתאות לאורך התהליך?
כאשר הלקוח שוכר את היועץ כבר בשלבים הראשוניים של התהליך, כמו שכדאי ומומלץ – היועץ יכול לסייע בכל שאלה, פיסת מידע או קבלת החלטה. במקרים רבים היועץ מתלווה אל הלקוח לפגישות עם נציגי בנקים, מברר איתו עלויות של דירות כאלה ואחרות ובוחן ביחד איתו מה ההון הראשוני שיש ללקוח וישמש כתשלום ראשון עבור הדירה. ההתייחסות מצד נציגי הבנקים אל הלקוח שיגיע מלווה באיש מקצוע יהיה שונה לחלוטין מאשר לו היה מגיע לבדו לאותה הפגישה.

יועץ משכנתאות עושה שימוש במחשבונים מתקדמים שבעזרתם הוא יכול לבצע סימולציות וחישובים לאורך זמן. כך למשל הוא יכול להדגים ללקוח מה המשמעות בטווח הארוך של שיעור ריבית כזה או אחר, של בחירה במסלולי סליקה שונים ויכול ביחד איתו גם לדמות ביצוע מחזור המשכנתא בעוד מספר שנים. כך הלקוח יכול להעריך בצורה יותר קלה ונוחה מה כדאי לו לעשות, הוא יקבל טיפים ועצות המבוססות על טובתו שלו ואי אפשר יהיה לנצל את התמימות או את חוסר הידע שלו בנושאי המשכנתא. זה ערכו האמיתי של שירות ייעוץ מקצועי.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן