חסכון במשכנתא

לכאורה – צמד המילים חסכון במשכנתא מורכב ממילים שיש בהן סתירה אחת של השנייה. המשכנתא הרי היא הלוואה של סכום כסף גבוה במיוחד ואין בלקיחתה שום חסכון. יחד עם זאת, בניגוד למחשבה האינטואיטיבית והאוטומטית – יש לא מעט דרכים אשר באמצעותן אפשר לחסוך כסף במשכנתא, לבחור במסלול אחד על פני אחר או להחליט על שיעור ריבית כזה במקום על שיעור ריבית אחר. מכיוון שמדובר בסכום כסף גבוה במיוחד (סביר להניח שזהו סכום הכסף הגדול ביותר שאי פעם אדם ממוצע יתעסק בו), כל שינוי, גם מזערי, בנתון מסוים של חישוב יכול להשפיע בצורה מהותית על החישובים הכלליים ולהיות הגורם לתשלום נוסף של אלפי שקלים או לחסכון באותם אלפי שקלים לטובת הלקוח.

איך משיגים חסכון במשכנתא?
על מנת לוודא שמשלמים עבור המשכנתא את הסכום הכדאי והמתאים ביותר ללקוח, חשוב מאד להיות מיוצגים על ידי יועץ מוסמך, מקצועי ומנוסה שמכיר את התחום, חי אותו ומעודכן בכל השינויים וההתפתחויות שמתרחשים בו כל הזמן. גם אם נדמה שהסכום שצריך לשלם ליועץ הוא סכום גבוה – כיום כבר ידוע שמדובר בסכום שגם בקיזוז שלו מסכום המשכנתא הכולל – יהיה כדאי לתשלום ויביא איתו לא מעט חסכון. לקוח שמתעסק עם משכנתא ומנסה ללמוד לבד את התחום לא בהכרח יבין את המשמעות של מספרים, אחוזים או נתונים ועלול לשלם בהחזרים סכום שיהיה הרבה יותר גבוה מהסכום שיכול להשיג עבורו היועץ המקצועי שיתאים עבורו את המסלול הנכון.

חסכון במשכנתא – חסכון לאורך זמן!
גם כשמדובר בסכום כסף גבוה במיוחד – כל שקל קובע וכל דרך להוזיל את הסכום הכולל תהיה דרושה ומתבקשת. כאשר מתעסקים במשכנתא לא מדברים על סכומים קטנים שמשנים את התשלומים החודשיים או את הסכום הכולל אלא כל שינוי או בחירה שונה יביאו איתם הפרש של כמה אלפי שקלים ולכן יש משמעות לבחינה מעמיקה ולווידוא שלא משלמים יותר שלא לצורך. בזכות איש מקצוע צמוד שדואג לענייניו של הלווה אין ספק שיימצא מסלול ההחזר הכי נוח ומתאים, זה שהלווה יוכל לעמוד בו.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן