בידיאי שלילי – BDI שלילי

בידיאי שלילי – כל מה שחשוב לדעת

BDI הינה חברה רשומה וחוקית שיש לה אישור ממוסדות המדינה לאסוף מידע כלכלי ופיננסי על אזרחי המדינה. מדובר במידע חוקי המתקבל מגופים רשמיים ולא במידע שיש איסור חוקי על קבלתו או בדיקתו. מידע זה מנותח ומאורגן לכדי מדדים הקשורים במצבו הכספי והפיננסי של כל אדם ואדם במדינה. השימוש במידע זה עשוי לסייע לחברות או ארגונים שונים לקבל החלטות בנוגע לאזרחים, החלטות כמו קבלת משכנתא, קבלה לתפקיד מסוים בעבודה או מתן הלוואה.

בידיאי שלילי עלול לרמוז על כך שלאדם זה או אחר יש היסטוריה כלכלית בעייתית, מצב תזרים מזומנים נמוך בהווה או שיש לו עבר של פשיטת רגל או אי החזר של הלוואה. נתונים אלה יכולים להשפיע על מי שמבקש את המידע באופן חוקי, שכן הם יכולים לשפוך אור על התנהלות פיננסית בלתי סדירה של אותו אדם. בבואו לבקש משכנתא לצורך רכישת דירה – ייתכן וזו לא תאושר, שכן בידיאי שלילי שלו יהיה בעוכריו ויהיה קשה לסמוך עליו שיעמוד בתשלומי המשכנתא לאורך זמן.

איך בידיאי ישפיע על קבלת משכנתא

כאמור – לאחר הגשת בקשה לקבלת משכנתא – יבדוק הבנק את ההיסטוריה הפיננסית של המבקש ויבחן לעומק את הסיכון שיש בהלוואה זו – האם יש סבירות שהלווה יחזיר את המשכנתא במועדה או שיש סיכון שההלוואה לא תיפרע? על מנת להגיע למסקנה זו יבקשו נציגי הבנק ויקבלו את כל המידע מ- בידיאי ויבצעו הערכה בנוגע לכל מבקש ומבקש. בסיום בחינת הנתונים, שעשויה לכלול בקשת מסמכים נוספים – תתקבל ההחלטה ותועבר למבקש המשכנתא.

האם אפשר לקבל משכנתא עם בידיאי שלילי? בהחלט כן! אולי לא דרך הבנקים אבל כן דרך גופים פיננסיים חוץ בנקאיים שידרשו העמדת בטחונות או החתמת ערבים. גופים אלה מהווים מוצא מצוין עבור מי שמקובל להתייחס אליו כאל מסורב משכנתא בבנקים השונים, כשבידיאי שלילי הוא אחד הפרמטרים לכך. לכן, אם לאדם מסוים מתקבל בידיאי שעלול למנוע ממנו לקבל משכנתא דרך הבנק – אל לו לומר נואש אלא לפנות לדרכים אחרות שבאמצעותן יוכל להגשים את חלום הדירה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן