בחירת בנק למשכנתא

יש הרבה מאד למידה והכרות עם תחום חדש כאשר מחליטים לרכוש דירה ולקחת משכנתא. ברוב המקרים יהיה מדובר בתחום חדש לגמרי שלמי שלווה את הכסף אין את הידע הדרוש על מנת לקבל החלטות אודותיו לבד ולכן יש הרבה מה לדעת לפני שמתחילים את התהליך. אחד הדברים שאין מנוס מלכתת רגליים ולבצע אותו הוא בחירת בנק למשכנתא, כלומר סקר שוק יסודי ומקיף שבסופו יחליט הלווה מאיזה בנק הוא יקבל את הכסף לטובת רכישת הדירה שלו. כיום כבר ידוע שלא מספיק לפנות אל בנקים שונים אלא יש חשיבות אפילו לפנייה אל כמה סניפים שונים של אותו הבנק, שכן התנאים וההצעות שהלקוח עשוי לקבל יהיו שונים לגמרי גם בין סניפים שונים.

בחירת בנק למשכנתא – איך עושים את זה?
זה השלב שבו אין ברירה אלא לקבוע פגישות עם נציגי המשכנתאות בבנקים, להגיע ולקבל הצעות. חשוב לדעת שיש הרבה מקום להתמקחות, לגיטימי מאד לבקש הקלות או שינויים בשיעורי הריבית או במסלול המוצע והכי חשוב – לקבל כל הצעה בכתב על מנת שאפשר יהיה להשוות את התנאים להצעות נוספות שתתקבלנה מסניפים אחרים או מבנקים אחרים. כיום גם מקובל מאד לבצע את התהליך בליווי מקצועי צמוד של יועץ משכנתאות שיידע לכוון את נציגי הבנק להתאמה מלאה של ההצעה לתנאים האישיים של הלקוח שלו. כאשר מקבלים כמה הצעות מכמה סניפים וכמה בנקים אפשר לקבל החלטה או לבחור לחזור אל מי מהם על מנת לנסות לשפר את ההצעה שניתנה.

בחירת בנק למשכנתא – אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך!
סניפי הבנקים השונים רוצים שיגיע אליהם כל לקוח ולקוח לקחת משכנתא ולכן הם מנסים לפתות את הלקוחות הפוטנציאליים לבחור בהם. נקודה זו עומדת לזכותם של הלווים, שיכולים להתמקח, להתווכח או להציג הצעה טובה יותר שהתקבלה בבנק או סניף אחר. כאן לא המקום להקל ראש או לוותר על בחינה מעמיקה ובליווי של יועץ המשכנתאות אפשר יהיה להבין לעומק את ההבדלים בין הצעה להצעה. הוא זה שיכוון את הלקוח לבחור או להמשיך בקבלת הצעות נוספות.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן