איך אפשר לקבל משכנתא כמסורב?

מסורבי משכנתא
לקיחת משכנתא היא תהליך מורכב ומאתגר עבור כל אדם שמתחיל אותו ומעבר לזה יש בלקיחת המשכנתא גם לא מעט התרגשות, שכן לא כל יום אדם מקבל לידיו את סכום הכסף הדרוש לו על מנת לקנות את הדירה שהוא חולם שתהיה הבית החדש שלו. עם מעט סבלנות וקבלת עזרה מאנשי המקצוע המתאימים – תימצא המשכנתא המתאימה ביותר עבור כל לווה וכך תתקצר הדרך שלו אל דירה משלו. אך מה עושים אלה אשר מכונים בעולם הבנקאות מסורבי משכנתא? מדובר באוכלוסייה לא קטנה של אנשים שמסיבות כאלה ואחרות הוגדרו כך ולא יתאפשר להם, לצערם, לקבל משכנתא בהליך הרגיל דרך סניפי הבנקים השונים. אם כך, אילו אפשרויות עומדות בפניהם?

מי נחלץ לעזרת מסורבי משכנתא?
אין זה נעים להיות מסורב משכנתא אך ישנם מקרים בהם מדובר בטעות או בעניין כלכלי מהעבר הרחוק, אותו כבר תיקן אותו אדם והשאיר אותו מאחור – חוב, התעסקות עם השוק האפור, תיק בהוצאה לפועל או עניינים בלתי פתורים עם הבנק ורשויות המיסים. אנשים אלה מתויגים כמסורבי משכנתאות או הלוואות, זאת מפני שהרשויות רואות בהם ככאלה שיש סיכון גבוה שסכומי הכסף לא יוחזרו. יחד עם זאת, ההגדרה של מסורבי משכנתא תקפה אך ורק במוסדות המדינה הרשמיים, קרי סניפי הבנקים השונים וחברות הביטוח ולכן אפשר לפנות אל גופים אחרים על מנת לקבל מהם מענה כלכלי וכספי.

איך אפשר לקבל משכנתא כמסורב?
כיום ישנם גופים חוץ בנקאיים שמאפשרים גם למסורבים לקבל הלוואות או משכנתאות. אמנם הריבית תהיה גבוהה יותר, שכן גם גופים אלה צריכים לבטח את עצמם אל מול הסיכון שהם לוקחים, אך עבור מי שהתגבר על העבר שלו – אין ספק שתהיה לו הצלה אמיתית והגשמה של חלום. גופים אלה לא מבצעים בדיקות אודות ההיסטוריה הבנקאית או הכספית של מי שמבקש משכנתא ואת הסיכון מבטאים, כאמור, בריבית גבוהה יחסים לעולם המשכנתאות. חשוב מאד לדעת אודות גופים אלה על מנת שלא לפספס הזדמנות ולא לחשוב שהגדרת המסורב היא גזירת גורל ואות קלון.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
× להתכתבות בווטסאפ
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן